ZAČÁTKY KAPELY

Kapela vznikla roku... pod původním názvem HP Präsident...
 

ZAČÁTKY A ZLATÁ ÉRA

(1977 až 1980)

... uvítáme příspěvky a informace od pamětníků zde prasident-rock@seznam.cz 
 

PAUZA

(1980 - 2014)

...
 

SOUČASNOST

(2014 - ????)

Trochu z novodobé historie kapely a jak to začalo.

Nápad na založení kapely přišel, jak jinak, v hospodě, kde jsme se potkali s kytarou s Rudou Káďou Kadlecem (12/6/2014) a dobře jsme si zahráli. Již 2 týdny nato začaly pravidelné zkoušky, a začali jsme hledat bubeníka, třetího do party. Několik bubeníků odmítlo, paradoxem je, že i náš současný bubeník Franta. Konečně v listopadu se k nám přidal Petr Dvořák. Po novém roce jsme se přestěhovali do zkušebny a začali jsme hledat dalšího spoluhráče, sólovou kytaru. V dubnu 2015 se k nám přidal Honza Jindra a konečně jsme byli v plné sestavě. Co čert nechtěl, náš bubeník musel na operaci a abychom nestáli, poslal nám za sebe náhradu Frantu Leštinu, což byl faktický konec pro Petra Dvořáka.

Již v září jsme začali pomýšlet na naše první vystoupení, které bylo dohodnuto na říjen v hospodě Sparta. Scházel nám poslední a nejtěžší krok a to název kapely. Trvalo několik týdnů, než spoluhráči zjistili, že před dlouhými lety jsem byl jeden ze zakládajících členů skupiny 20 HP President (to president se nesmělo říkat, ale všichni nás tenkrát znali takto). Nechtěl jsem se k tomuto jménu vracet, ale byl jsem přehlasován většinou, takže od 28.9.2015 jsme se začali jmenovat Präsident. Jako tehdy, i dnes je to obdiv k stařičkému autu vyrobenému v Kopřivnici v roce 1897.

Potom to šlo již ráz na ráz. 30.10.2015 první vystoupení. Požádali jsme kamarády, skupinu The Sailors, aby nám pomohli zvládnout první vystoupení, tím že zahrají společně s námi. Asi se to dalo poslouchat, tak jsme začali pravidelně hrát lidem pro radost. Jak to už tak chodí, v únoru 2017 se od nás oddělil Káďa a přišel Jirka Kutta a koncem října 2017 odešel Honza Jindra, kterého vystřídal v listopadu 2017 Roman Gebelt, a to je současná sestava skupiny Präsident.

Nyní hrajeme ve složení:

Olda Padrta, basová kytara

Franta Leština,  bicí, zpěv

Jirka Kutta, kytara, zpěv

Roman Gebelt, kytara, zpěv

HRAJEME S RADOSTÍ :-)